Spor zemin kaplama, özellikle de kapalı spor salonlarının amacı doğrultusunda etkin bir şekilde kullanılabilmesi için zemine uygulanmaktadır. Basketbol, voleybol, hentbol, fitness gibi; kapalı ve geniş alanlarda yapılması mümkün olan spor hareketleri için uygun ve özel malzemeden geliştirilmiştir. Spor zemin kaplamada, hangi garanti koşullarının geçerli olduğu ise; malzeme yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, genel geçerli koşullar da söz konusudur.

Garantinin geçerli olduğu koşullar;

  • Belirtilen kullanım şartlarına uygun bir şekilde zeminin kullanılması durumunda ortaya çıkan zararlar
  • Alanın spor için kullanılıyor olmasına rağmen; malzemede, genel yüzeyde ve kaplama yapısında, kullanımı ciddi oranda imkansız kılacak durumların meydana gelmesi
  • Diğer firma kaynaklı zararlar

Garantinin geçerli olmadığı koşullar;

  • Belirtilen kullanım şartlarına uygunsuz kullanımlar neticesinde meydana gelen zararlar
  • Diğer kullanıcı kaynaklı zararlar

Spor zemin kaplama çeşitleri malzeme yapısına göre de değişiyor olduğundan, talep ettiğiniz ve zemine uygulanan kaplama çeşitine göre de garanti koşulları ciddi oranda değişkenlik gösterebilmektedir. Basit bir örnek ile; çizilmeye dayanıklı bir zeminin uygulanması neticesinde zeminde en basit aşınmalarda bile meydana gelen çizikler, bir garanti geçer koşulu olarak kabul edilse de; çizilmeye dayanıklı olmayan bir zemin için aynı koşullardaki bir durum için herhangi bir garanti koşulunun geçerli olduğundan bahsedebilmemiz olanaksızdır.

Bu nedenle müşterilerimizin spor salonu zemin kaplaması tercihi yaparken, ürün özelliklerini dikkate almaları, bu doğrultuda kullanım talimatlarını da hem satın alma aşaması öncesi hem de sonrası dikkate almaları gerekmektedir. Bu doğrultuda “garantisi verilmiş özellikler” olarak da ifade edebileceğimiz bazı temel zemin özelliklerinin, firma kaynaklı sorunlar nedeniyle zararın ortaya çıkması durumunda garanti koşulları geçerli olmaya devam edecektir.