Hakkımızda

Mineteko‘nun temelleri; 1992 yılında mineflo adı altında faaliyete başlamıştır. 1992 yılında deneme amacıyla ithal edilen PVC zemin kaplamalarında ki küçük miktarda satışlar, izleyen yıllarda katlanarak büyümüş ve 1995 yılında milyon metre kareler mertebesine ulaşmıştır. 1995 yılından sonra, bir çok yabancı firma ile distribütörlük anlaşmaları yapılmış, yurt içi tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verilmiş ve bu sayede mineflo, Türkiye’de PVC zemin kaplama malzemelerinin adı ile özdeşleştirilerek marka haline gelmiştir. Sektördeki gelişmeler ve PVC zemin kaplama malzemelerinin yurt içinde de imalatı hız kazanınca bu isim, 2005 yılında varılan bir anlaşma sonucu yerli üretim yapan bir firmaya devredilmiş ve şirket adı, Mineteko olarak değiştirilmiştir.

PVC zemin kaplamalarının, 1998 yılından itibaren özellikle resmi kurum ve kuruluşlarında, ofis, hastane, eğitim kurumları v.b mekanlarda alternatif zemin kaplama malzemesi olarak kabul görmesi sonucunda, firmamız sektöründeki lider konumunu sağlamlaştırmıştır. Bu arada PVC zemin kaplamanın yanı sıra karo halı ve yükseltilmiş döşeme gibi diğer zemin kaplama malzemelerinin de satış ve uygulamasına başlanmıştır.

Mineteko ürün çeşitliliğinde bulunan; Yeni trend yüksek teknoloji ürünü dekoratif ve sağlam LVT zemin kaplaması çeşitleri, hijyenin ve dayanıklığının ön plana çıktığı PVC zemin kaplaması, homojen, heterojen, akustik kondaktif ve endüstriyel zemin kaplaması çeşitleri, esnek spor pvc zemin kaplamaları, türünün yeni örneği tamamen doğal ceramin ürünü de farklı ve kaliteli ürün çeşitlerinden bazılarıdır.

PVC zemin kaplama sektöründe kazandığımız tecrübe, geniş ürün yelpazesiyle istekleriniz doğrultusunda sizlere yardımcı olmanın gururunu yaşadık ve yaşayacağız. Bu güne kadar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmamız tüm yönetici ve çalışanları ile bu ilkeye sadık kalarak aynı hassasiyetle çalışmalarına devam etmektedir.

Önemli Bilgiler

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru şekilde çözüm önerilerini sunmak,Geniş ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir firma olmaktır.

Türkiye’nin her yerinde yaygın, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, herkesin ve her kesime uyum sağlayan, müşteri ve insan kaynağını en değerli aktifi olarak kabul eden, köklü geçmişine yakışır şekilde sürekli olarak fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamada bir PVC firmasından daha fazlasını vaat eden, evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek, lider firma olmaktır.

Şirketlerin sosyal sorumluluk konusuna verdikleri önemin giderek artması hem kârlılık hem de mâli güvenilirliği sağlamayı zorlaştırıyor. Bu risklerin farkında olunması Mineteko için de gerek organizasyon gerek yönetim seviyesinde yeni gereklilikler ve yeni faaliyet alanları yaratmaktadır. Mineteko ve tüm çalışanları yaptıkları her hareket ve faaliyetin toplum ve çevre üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurur.

Dönemsel kalite hedeflerimize erişmek, başta mutabık kalınan müşteri taleplerine uymak, ürün farklılıklarına izin vermeyecek şekilde yüksek kalitede hizmet gerçekleştirmek, iş ilişkilerini uluslararası düzeye getirmek, ürün güvenliğini ve kalitesini sürekli kılmak, risklerin azaltılmasını sağlamak, yeni standart ve yönergeler geliştirmek, yeni ürünleri tüketici ile buluşturmak hedeflerimiz arasındadır.

Değerlerimiz

  • Çalışma arkadaşlarımıza, müşterilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza saygılı ve duyarlı davranırız.

  • Öncülük ruhumuzun gücünü yenilikçi tutumumuzdan ve değişime açık olmamızdan alır.

  • Davranışlarımızın temelini dürüstlük, adalet ve güvenilirlik oluşturur.

  • Sonuçlara odaklanır, her zaman azim ve kararlılıkla bizi başarıya götürecek çözümleri ararız.

Distribütörü Olduğumuz Markalar