Linolyum, doğal maddelerin karışımlarından oluşan bir veya birden fazla homojen katmanın kalenderlenmesi ile oluşan eşsiz renk ve desenlerle farklı alternatifler sunan, çevre dostu, insan sağlığına uygun, solvent içermeyen, pratik, esnek zemin kaplama malzemesidir.

Linolyum zemin kaplamaları; 2,0mm, 2,5mm, 3,2mm, 4,0mm gibi farklı kalınlıklarda, 200cm genişliğinde, rulo olarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir. (talep üzerine karo olarak da boyutlandırılır.)

Linolyum zemin kaplamadaki doğal maddeler;

 • %31 Keten tohumu yağı (bezir yağı)
 • % 5 Çam ağaçlarının reçinesi
 • %28 Odun unu ve/veya mantar unu,
 • %15 Kireçtaşı (Kalsiyum Karbonat)
 • % 5 Titanyum Dioksit (beyazlatma için kullanılan mineral)
 • % 7 Alüminyum Hidroksit (kayadan çıkarılan mineral)
 • %0,5 Doğal pigmentler (Mineral boya pigmentleri)
 • %0,5 Sabitleyici (ısı ve ultraviyole ışık etkilerini önler)
 • % 8 Doğal jüt taban. (jüt bitkisinin sapından elde edilen lif)

Linolyum zemin kaplaması; EN ISO 24011 standardına uygun, içeriği keten tohumu yağı, reçine, odun unu, mantar tozu, mineral dolgu malzemeleri ile renk pigmentlerinden oluşan, jüt tabanlı, %100 doğal maddeler kullanılarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir.

 • Linolyum çimentosu; Linolyumdaki bağlayıcı madde, oksitleyici bir kürleme işlemiyle yarı elastik kütleye dönüştürülen bezir yağı ve/veya diğer bitkisel kurutma yağları, çam reçine ve kurutma yağı katalizörleri karışımından oluşur.
 • Linolyum; Lif ile desteklenmiş ve/veya bir elyaflı destek jüt taban üzerine, linolyum çimentosu, mantar ve/veya odun unu, pigmentleri ve inorganik dolgu maddelerinin karışımının bir veya birden fazla katmanının kalender edilmesi yöntemiyle üretilir.
 • Yüzey tabakası; Bir destek malzemesi ya da destek üzerindeki aynı yapıştırıcıya sahip katman ya da katmanlardır.
 • Reçine; Çam ağaçlarının reçineli maddesinin uçucu olmayan kısmıdır.

Uygulama alanı neresi olursa olsun, linolyum zemin kaplama beklentilerinize cevap verir. Özellikle zemin kaplamasının seçiminde “doğallık” sizin için en önemli unsurların başında geliyorsa hem kullanışlı olması, hem de estetik olması bakımdan beklentilerinizin karşılanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlere kategori dahilinde sunduğumuz birbirinden eşsiz doğal tasarımlara web sitemizden göz gezdirebilirsiniz.

Doğallık ve aynı zamanda modernizmle birleşen başarılı tasarım örneklerinden birisi ile alanlarınızı baştan yaratabileceğinize inanıyoruz.

Sadece özel beklentileri olan müşteri profillerimize özel olarak sunduğumuz zemin kaplama seçeneklerimiz arasında gelen linolyum zemin kaplama çeşitleri sahip oldukları malzeme kalitesi ile müşterilerimizin hijyenik ve kullanışlı olması yönündeki beklentilerine de cevap vermektedir.

Oldukça zengin tasarım seçeneklerini bir arada sunan bu ürünümüz dahilinde tercih edebileceğiniz renk sayısı toplamda 300’den fazladır. Bu da, söz konusu alan için belirlenmiş olan dekoratif düzen ve daha önemlisi duvarlar için tercih edilmiş renk, duvar kağıdı modeli gibi çeşitli dekoratif ayrıntılar neticesinde en uygun tercihi yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Onlarca farklı tasarım arasında sizlere birbirinden doğal seçenekler sunulmaktadır. Siz de web sitemiz dahilinde bulabileceğiniz ürün örneklerimiz sayesinde linolyum zemin kaplama çeşitleri arasında karar en doğru kararı verebilirsiniz.

Linolyum zemin kaplamalarının tercih edilmesindeki bir diğer neden ise oldukça makul maliyet sunuyor olmasıdır. Maliyetine karşılık olarak, beklenen performans ve estetiği ise fazlasıyla sunmaktadır. Bu nedenle bazı açılardan değerlendirme yaptığımızda, bazı müşterilerimiz için en uygun zemin kaplama seçeneğinin linolyum zemin kaplama olduğunu söylemekteyiz. Bu nedenle siz değerli müşterilerimizin beklentilerini dikkate alıyoruz ve bu doğrultuda en ideal çözümü sunuyoruz.

Siz de ihtiyaç duyduğunuz linolyum zemin kaplama modeli için karar kılarak, üstün malzeme kalitesi ve başarılı tasarımları ile alanlarınız için en ideal seçimi yapabilirsiniz. Ürün çeşitliliği ve teknik destek alt yapımız ile sizlere her koşulda destek vermeye hazırız.