Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular2017-11-02T13:17:04+03:00

Sık Sorulan Sorular

Pvc Zemin Kaplama, Karo Halı ve diğer ürünlerimiz hakkında yada teknik gereksinimler ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını aşağıdaki alandan bulabilirsiniz. Sorunuz var ise bizeulasin@mineteko.com adresinden bize sorularınızı iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere yanıt vermekten mutluluk duyarız.

İnovatif Zemin Kaplama Nedir?2017-11-20T16:56:52+03:00

İnovatif zemin kaplama CERAMIN ® tercih edebileceğiniz oldukça şık bir zemin kaplama çeşitlerinden birisidir. İnovatif zemin kaplaması pek çok kapalı alanda tercih edilebilir bir zemin kaplamadır. Hemen her ortam ile uyumlu bir malzeme yapısına sahiptir. Bu özelliği sayesinde pek çok farklı alanda tercih edilmektedir.

CERAMIN ®, optimize edilmiş uygulama özelliklerine sahip seramik benzeri bir kompozittir. CERAMIN®, malzeme yoğunluğunun düşük olması nedeniyle seramikten çok daha hafiftir. Bununla birlikte, aynı derecede kararlı, su geçirmez ve ağır görevdir. CERAMIN ® bileşenleri düşük sıcaklıklarda bir araya getirilir – bu nedenle enerji kullanımı ve emisyonlarında düşük bir üretim yönteminde. CERAMIN ® konut ve konut olmayan sektör için yeni fikirler ve dayanıklı ürünler için ekolojik ve ekonomik temel oluşturmaktadır.

İnovatif zeminin tercih edilmesindeki tek sebep, şık görünüyor olması ile sınırlı değil aynı zamanda malzeme kalitesi bakımından da beklentileri karşılamaktadır. Bu doğrultuda en önemli malzeme özelliğinin su geçirmez yapıda olmasını söyleyebiliriz. Herhangi bir şekilde PVC malzeme içermeyen yapısına karşın, sağladığı özellikler bakımından oldukça başarılı bir alternatif olma özelliğindedir.

İnovatif zemin kaplama CERAMIN ® hem şık hem de çevre dostudur. Nitekim bileşeninde çevreye yada sağlığa zarar verebilecek bileşenler bulunmamasıyla, tam anlamıyla “ekolojik” bir yapıdadır. Bu bakımdan, doğal zemin kaplamaları arasında karar kılma aşamasında olan müşterilerimiz için önerdiğimiz başlıca modeller arasında gelmektedir.

İnovatif zemin kaplama CERAMIN ® sahip olduğu doğal malzeme yapısı ile sağlıklı ve son derece hijyenik bir zemine imkan sağlamaktadır. Bu nedenle hijyen ve sağlığın son derece önemli olduğu alanlar için ayrıca özel olarak tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasında gelmektedir.

Kapalı alanda inovatif zemin kaplama CERAMIN ® tercih ettiğinizde dekorasyonu ciddi oranda etkilemiş olursunuz. Bu tür bir zemin kaplama modeli ofisinizin çok daha modern görünmesini, yaşam alanınızın çok daha derli, toplu ve estetik görünmesini sağlar. Her daim kullanabileceğiniz hijyenik ve sağlıklı bir zemine sahip olmasını sağlarsınız.

İnovatif zemin kaplama CERAMIN ® modelleri için tercih alanlarını herhangi bir şekilde sınırlandırmamız mümkün değildir. Çünkü inovatif zemin kaplama sahip olduğu yapısı ile tercih alanları oldukça geniş bir kaplama modelidir. Bu nedenle her türlü alanlarınızın zemini için talep edebileceğiniz bir model olma özelliğindedir.

Siz de web sitemiz dahilinde ürün seçeneklerimizi bulabilir, karar kıldığınız herhangi bir tasarım için zemin kaplama talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ideal seçimi yapabilmelerine önem vermektedir. Bu doğrultuda her daim destek alabileceğinizi de ayrıca belirtmek isteriz.

İnovatif zemin kaplama çeşitleri nelerdir?2017-11-20T14:01:52+03:00

İnovatif zemin kaplama çeşitleri, PVC içermeyen malzemeden geliştirilen zemin seçenekleridir ki, bu seçenekler başlıca ceramin modelleri olmaktadır. Web sitemiz dahilinde de kolay bir şekilde görebileceğiniz bu inovatif zemin kaplama çeşitleri ve tasarımları arasında kolay bir şekilde karar kılabilirsiniz. Yepyeni bir yaşam alanı oluştururken aynı zamanda hijyen, sağlık kadar tasarımın da ön planda olmasını istiyorsanız; inovatif zemin kaplama ceramin çeşitlerinin bu yöndeki beklentilerinizi en iyi bir şekilde karşılıyor olduğundan emin olabilirsiniz.

İnovatif zemin kaplama, bir diğer ifade ile de; ceramin zemin kaplama modellerini web sitemiz üzerinden “ürünler” kategorisi dahilinde bulabilmeniz mümkündür. Yaşam alanlarınızın çok daha estetik bir zemine sahip olabilmesini sağlamak ve aynı zamanda dekorasyonunu başarılı kılmak için sizlere kategori dahilinde pek çok farklı model seçeneğini sunmaktayız. Siz de keşfedebileceğiniz modellerin kodları dahilinde iletişime geçerek, ürün talebinde bulunabilmeniz mümkündür.

Ürün seçeneklerimiz bakımından başlıca yaşam alanlarınızdan, iş alanlarınıza kadar pek çok alanı hedefliyor olduğundan, zengin bir ürün çeşitliliği sunmaktayız. Bu sayede modern zemin ve etkileyici dekorasyonlar ile uyumlu bir zemine sahip olmanızı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda sizler de web sitemiz üzerinden ürün seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Bu sayede yaşam alanlarınız için en doğru zemin tercihini yapabilirsiniz.

Daha fazla zemin kaplama seçenekleri için de firmamız diğer ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Farklı yaşam alanları için tercih edilen farklı zemin kaplama tasarımları arasında her türlü alan için uygun tasarım seçeneklerini bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. %100 hijyen ve sağlıklı bir zemin seçeneği ve de son derece şık olmasıyla oldukça fazla tercih edilen modellerimiz bulunmaktadır.

İnovatif zemin kaplama çeşitleri pek çok kullanım senaryosunda dayanıklılık gösteren yapısı ile de ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda başıca özellikleri arasında su geçirmezlik olduğunu ve buna bağlı olarak da; son derece hijyenik kullanım şartlarının sağlandığını söylemeliyiz.

Oldukça başarılı tasarımları ile de göz dolduran modellere kategori dahilinde göz gezdirebilir, web sitemiz kategori dahilinde kolayca en iyi tercihi yapabilirsiniz.

İnovatif zemin kaplamada garanti koşulları nelerdir?2017-11-20T17:05:32+03:00

Bu garanti bildiriminin amaçları için, “aşınma” dekor katının en az 1 cm2’lik bir yüzey alanına tamamen aşınmasını oluşturacaktır. Kartların kenarında görünen yıpranma belirtileri garanti kapsamı dışındadır. Döşenmeden önce görünür kusurlara sahip olan levhalar döşenmemelidir. Bu nedenle, döşeme yapmadan önce malzeme kusurlarını ayrıntılı bir şekilde kontrol etmeniz gerekir.

Uyum için asgari koşullar, döşeme talimatlarındaki tüm bilgilerin gözlemlenmesi ve bunlara bağlı kalmasıdır. Kirin yeterli bir şekilde giderilmesi sağlanmalıdır. Döşeme talimatı yoksa, bunun yerine kabul edilen ticaret kuralları uygulanır. Garanti, özel bir konutta beklenen normal maruz kalma koşullarına uygun olarak bir yaşam alanında kullanılıyorsa, laminat parke panolarının aşınma hasarını kapsar.

Banyolar, saunalar gibi nemli ve ıslak alanlarda döşenen HDF zeminli levhalar, bu alanlara uygun olarak açıkça belirtilmedikçe (örn., Suya dayanıklı bir PVC zemin üzerine özel tasarım döşeme) garanti kapsamı dışındadır. Alışılmadık maruz kalmalardan, mekanik streslerden ve bakım eksikliği / uygun olmayan kullanımdan kaynaklanan hasarlar (uygunsuz bakım da dahil olmak üzere) garanti kapsamında değildir.

Uygun bakımı kanıtlamak için, uygun bakım ve temizlik ürünleri için eş zamanlı ve daha sonraki makbuzların üretici tarafından tavsiye edildiği gibi – yapıştırıcılar da dahil olmak üzere – sunulması gereklidir. Tüm şikayetlerin, yazılı olarak yapılması ve kusurun meydana gelmesinden sonraki 30 gün içinde orijinal faturayla birlikte uzman bayisine verilmesi gerekir.

Şikayetini kabul etmeden önce, imalatçı, şantiyede inceleme veya üçüncü bir şahsın denetlemesini düzenleme hakkını saklı tutar. Talepler her zaman üretim koduyla birlikte (her kartonun arkasında) kusurun bir açıklaması ile yedeklenmelidir. Bu bilgi olmadan hiçbir talep veya garanti işlemi yapılamaz.

Lüks Vinil Karo (LVT) Nedir?2020-05-18T20:58:05+03:00

Lüks Vinil Karo; diğer kaplama seçeneklerine kıyasla, daha çok estetik yönü ile ön plana çıkan bir kaplama çeşidi olup, kısaca; “LVT“olarak da ifade edilir. Özellikle de; taş, ahşap gibi tasarımların hem doğal hem de modern görünümünün zeminde uygulanmasını isteyen müşterilerimizin başlıca tercihleri arasında gelmektedir. Bununla birlikte daha bir çok özelliğe sahiptir.

Lüks Vinil Karoları, oldukça geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda tasarım örneklerini incelediğinizde, zemin kaplama için tercih edebileceğiniz son derece şık desenler sizlere yeni yaşam alanınız için ilham verecektir. Kategori dahilinde bulabileceğiniz pek çok tasarım örneğinde “doğallık” unsurunun ön plana çıktığını görebilirsiniz. LVT tasarımları aynı zamanda yer kaplama sistemleri trendlerine uygun olarak, modern tasarımlara da uygun seçeneklere sahiptir.

LVT kullanım alanları oldukça geniş olmasıyla birlikte, kurulum sürecinin de oldukça kolay olması önemli bir diğer tercih nedenleri arasında gelmektedir. Özellikle de ticari alanlarda kullanımı yaygındır. Bu doğrultuda; ofisler, AVM’ler, oteller ve çeşitli mağazalar başlıca uygulama alanları olarak örneklendirilebilir. Bu alanlardaki ziyaretçilerin, ilgili marka ile ilgili ön izlenimlerini ciddi oranda etkileyicidir. Bu nedenle doğru alanda tercih edildiğinde marka itibarını da doğrudan olumlu olarak etkiler.

Doğallık ve estetiğin bir arada olduğu uygulamalar modern bir dekorasyon anlayışını yansıtan en başarılı öğelerden birisidir. Bu nedenle yeni bir alan oluşturmak istediğinizde yada alanınızı baştan yaratmak istediğinizde sizlere önerdiğimiz başlıca zemin kaplama modelleri arasında gelmektedir.

Performans bakımından da oldukça başarılıdır. Kullanım süresi boyunca lüks vinil karo oldukça başarılı bir kullanım hissiyatı sunmaktadır. Tercih edilen alanların dekoratif düzenini önemli ölçüde tamamlayıcı niteliktedir. Tamamen hijyenik malzeme yapısı ile temizlenmesi de kolaydır. Siz de uygulama alanları doğrultusunda hem ürün seçenekleri hakkında bilgi edinmek hem de fiyat alabilmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu doğrultuda firmamız sizlere merak ettiğiniz her bir soruda cevap vermeye hazırdır.

LVT Zemin kaplamanın avantajları nelerdir?2017-11-20T14:27:44+03:00

“LVT” diğer bir ifade ile; “Luxury Vinyl Tile” olarak tanımlanır. Özellikle de ticari alanlar başta olmak üzere her türlü özel alanlarda da tercih edilen bir zemin kaplama modelidir. LVT zemin kaplama en önemli avantajı ise pek çok türden aşınmaya karşı dayanıklılık göstermesidir. Bu nedenle özellikle de aşınma nedeniyle zeminde çizilmelerin meydana gelmesini istemeyen müşterilerimizin başlıca tercihi olmaktadır.

Başlıca avantajları;

 • En önemli avantajı, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aşınmalara karşı dayanıklılık gösteriyor olmasıdır. Bu nedenle müşterilerimizin önemli bir kısmının başlıca tercihi olmaktadır.
 • Çeşitli özel alanlarda tercih edilebilir yapıda olması da önemli bir diğer avantajıdır. Sizlere sunulan tasarım seçeneklerinden en uygun bir tanesi ile özel yaşam alanınızın modern ve aşınmayan bir zemine sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ticari alanlarda ilk izlenim her zaman önemlidir. Özellikle de kurumsal bir markadan bahsediyorsak! LVT zemin kaplama, ticari alanlarınızdaki modern ve kullanışlı havayı ortaya çıkarmanızda ve müşterilerinize ilham verebilmenizde en önemli detaydır. LVT, müşterilerimizin alana dahil olduklarında markanız ile ilgili ilk izleniminin olumlu olmasında oldukça etkilidir.
 • Oldukça zengin tasarım ve desen seçeneklerine sahip olması sayesinde kullanım alanınız doğrultusunda en yerinde seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede kullanım alanı için en uygun desen, model seçeneği ile aynı zamanda alanında dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.
 • Özel katman dayanıklı malzemesi ile LVT pek çok farklı kullanım senaryosunda dayanıklılık gösterir.
 • Çevreye zarar vermeyen malzemeye sahip olması ile de ekolojik bir zemin kaplama seçeneğidir. Bu sayede herhangi bir şekilde rutubet, küflenme gibi hijyen sorunları ile karşı karşıya kalmazsınız.

Kaliteye önem veren müşterilerimizin aynı zamanda modern ve estetik beklentilerini de karşılayan LVT zemin kaplama seçeneklerimizi web sitemiz dahilinde inceleyebilir ve oldukça avantajlı bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Profesyonel ekip ile hizmet vermekte olan firmamız, sizlere özel çözümler üretmeye hazırdır.

Lüks Vinil Karoda garanti koşulları nelerdir?2017-11-20T14:30:11+03:00

Lüks Vinil Karo için garanti koşulları, ürünün kullanım şartlarına uygun bir şekilde kullanımı sonucunda meydana gelen hasarlar için geçerli olabilmektedir. Bir diğer önemli unsur ise ürünün sizlere satışa sunulduğunda garanti edilen özellikleridir. Bu özellikler, normal kullanım koşullarında sağlanması gereken özelliklerdir. Nitekim firma ve sağlayıcı kaynakları diğer zararlar garanti kapsamında değerlendirilmekte ve söz konusu zararın onarılabilir olması durumunda da, ücretsiz teknik servis hizmeti verilmektedir.

Müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışına sahip olan firmamız, firma bazlı zararları her daim karşılamaya ve bu doğrultuda müşteri memnuniyetini kazanmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla Lüks Vinil Karo zemin kaplama ürün satışımızda, sizlere belirtilen kullanım koşulları dahilinde ürünü kullanıyor olmanıza rağmen, ortaya çıkan zararlar sonucunda firmamız garanti koşullarını uygular ve sizlerin memnuniyetini kazanır. Siz değerli müşterilerimizin bir “tüketici” olarak sahip olduğunuz haklarına saygı gösteren firmamız aynı zamanda kullanım koşullarını da dikkate almanızı önerir ve garanti koşullarının ancak ilgili kullanım koşullarına uygun bir şekilde zeminin kullanılıyor olmasına karşın ortaya çıkan hatalar için garantiyi geçerli tutmaktadır.

Hem kullanım koşullarını hem de garanti geçerliliği ile ilgili bilgi edinirken aynı zamanda sizlere garanti geçerlilik süresini de belirtmek isteriz. Nitekim her bir ürüne göre garanti geçerlilik süresi farklılık gösterebilmekte olup, garanti geçerlilik süresinde meydana gelebilecek hasarların firma yada kullanıcı bazlı olmasına göre garanti koşulunun geçerli olup, olmadığı belirlenebilmektedir. Dolayısıyla da garanti süresinin geçmesi durumunda, söz konusu ürün için herhangi bir garanti kapsamından bahsedebilmek, mümkün de olmayacaktır. Bu nedenle müşterilerimizin öncelikli olarak kullanım koşullarını, sonrasında ise hangi koşullarda garanti kapsamından faydalanabileceklerini ve de garanti süresini dikkate almaları gerekmektedir. Böylelikle firmamız sizlere temin ettiği kaplama için memnuniyet odaklı bir destek hizmeti sunmaya hazırdır.

Lüks Vinil Karo ürünümüz profesyonel bir ekip ile en ideal koşullarda uygulanır. Böylelikle en az garanti süresi boyunca dayanıklılık gösterir. Bu sürenin doldurulmasında, kullanım şartlarına uygun bir şekilde ürünümüzün kullanılıyor olması da önemli bir husustur.

PVC Zemin Kaplama nedir?2020-05-18T20:57:37+03:00

PVC (Vinil) doğal bir madde değil sentetik sentetik bir plastik türüdür. Etilen (ham petrolden) ve klordan (normal tuzda bulunur) yapılır. İşlendiğinde, bu maddeler genellikle vinil olarak anılan Polivinil Klorür (PVC) maddesi oluşturmak üzere birleştirilir. Mevcut olanlardan daha dayanıklı ve daha ucuz olan bir materyal geliştirmek isteyen bilim adamları tarafından 1920’de icat edildi. PVC zemin kaplama, zemin kaplama sistemlerinde en yaygın uygulamalardan biridir.

PVC zemin kaplama, özellikle de “dayanıklılık” ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla talep edilen bir yer kaplama modeli olma özelliğindedir. Öte yandan fiyatlar bakımından da incelediğimizde oldukça uygun fiyatlar dahilinde satışa sunulan ürünler olduğunu söyleyebiliyoruz. Firmamız PVC zemin kaplama tasarım seçeneklerini sizlere sunarken aynı zamanda; zamanında teslimat, güçlü teknik destek ve uygun fiyat seçeneklerini de sunmaktadır. Dolayısıyla kaliteyi önemseyen müşterilerimizi her daim memnun etmekteyiz.

PVC zemin kaplamanın avantajlarını daha iyi bir şekilde anlayabilmemiz bakımından malzeme yapısını incelememiz gerekiyor. Bu doğrultuda bu modelin %100 PVC malzeme içeriğine sahip olduğunu belirtmeliyiz. Bu da PVC zemin kaplamanın bazı önemli avantajlara sahip olmasını sağlamaktadır.

Dolayısıyla da PVC zemin kaplama;

 • Sıvıya karşı dayanıklılık göstermektedir. Bu da, herhangi bir şekilde sıvının PVC zemin kaplama ile temasında, sıvının malzeme içeriğine geçmemesi, zeminde kalması ve dolayısıyla da zeminin daha kolay temizlenebilir olması anlamına gelmektedir.
 • Sıvıya ve benzeri etkileşimlere karşı dayanıklılık gösteriyor olmasından dolayı, herhangi bir şekilde kabarması da mümkün değildir.
 • Yine sıvı ve diğer hijyenik olmayan etkileşimler neticesinde, malzemenin küflenmesi yada farklı şekillerde rutubet barındırması söz konusu dahi olamaz.
 • Yanmaz bir malzeme yapısındadır ki bu da PVC zemin kaplama modellerinin Dünya piyasasında yükselişe geçmesinin bir diğer önemli özelliği olarak bilinir.
 • Özellikle de ticari faaliyet alanlarında kullanıma uygun bir zemin kaplama modeli olması ile her daim tercih sebebidir.

Sonuç olarak; PVC zemin kaplama pek çok kullanım senaryosunda dayanıklılık göstermektedir. Bu özelliği ile pek çok ortamda başlıca tercih sebebidir. Modern, estetik ve oldukça kaliteli yapısı ile pek çok ticari ve özel alanlarda başlıca tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasında gelmektedir.

%100 PVC malzeme ile anti-bakteriyel bir zemin ve aynı zamanda modern bir dekorasyon için ilk adımı atmak için firmamız web sitesi dahilinde sizlere sunduğumuz modelleri inceleyebilir, tercihinizi doğrultusunda ürün talebinde bulunabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama çeşitleri nelerdir?2020-02-10T11:46:28+03:00

Pvc zemin kaplama çeşitleri olarak adlandırabileceğimiz 4 adet ana kategori bulunmaktadır. Homojen pvc zemin kaplama, heterojen pvc zemin kaplama, akustik pvc zemin kaplama ve kondaktif pvc zemin kaplama olarak sınıflandırabiliriz. Detaylı bilgi için isim linklerinden ulaşabilirsiniz.

PVC zemin kaplama çeşitleri pek çok farklı kullanım alanlarına uygun tasarımlar ile sunulmaktadır. Sizler de web sitemiz dahilinde ürün çeşitliliğimizi görebilir, kullanım alanınız için en iyi tercihinizi yapabilirsiniz. PVC zemin kaplama çeşitleri arasında karar kılma aşamasında olan müşterilerimiz için çoğu zaman bir ön inceleme önemli olmaktadır. Bu bağlamda hem web sitemizi kullanarak model seçeneklerimizi keşfedebilir hem de fiziksel ortamda da inceleme yapabilirsiniz. Bu sayede sahip olunan alan için en uygun kararı verebilirsiniz.

%100 PVC malzemeden imal edilen bu çeşitlerin her birisi suya, kabarmaya, rutubete ve çeşitli aşınmalara karşı da dayanıklılık göstermektedir. Kullanım alanları ev gibi kişisel alanlar olabileceği gibi; sağlık ocağı, ofis, mağaza, dershane gibi pek çok çeşitli ortamlar da olabilmektedir. Uygulanacak ortama göre PVC kaplama çeşitleri web sitemizde ürün kategori seçeneklerimiz dahilinde bulabilir, aynı zamanda görebileceğiniz uygun PVC kaplama fiyatları dahilinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere her aşamada destek vermekte olan firmamız aynı zamanda ürün çeşitliliği ile ihtiyaç duyduğunuz modern, estetik ve kullanışlı alanlara sahip olmanızı amaçlamaktadır.

Sizlere sunduğumuz çeşitler aynı zamanda özellikle de ticari alanlar olarak ifade ettiğimiz; oldukça yoğun zemin kullanımının gerçekleştirildiği alanlar için de uygun bir yapıda olma özelliğindedir. Pek çok koşulda dayanıklılık gösteren malzeme yapısı aynı zamanda her daim hijyenik bir zemin için de başlıca tercih edilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Siz de web sitemiz dahilinde PVC kaplama model çeşitleri bulabilir ve en doğru kararı verebilirsiniz. Firmamız aynı zamanda uygun PVC kaplama zemin fiyatları sunuyor olması sayesinde de, siz değerli müşterilerimizin hesaplı ve kaliteli bir zemin tercihi yapmasını sağlamaktadır.

Hem kişisel hem de ticari alanlarınız için en iyi PVC zemin kaplama modeli için firmamız her daim sizlere destek vermeye hazırdır. Bu doğrultuda iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

PVC zemin kaplamanın avantajları nelerdir?2017-11-20T15:06:40+03:00

Başlıca avantajlardan biri, fiyat / kalite performansını sunmanın yanısıra, zeminin hijyenik yönü ön plana çıkar. Ev, Ofis, Hastane veya hijyen önemi yüksek olan alanlar için ideal bir zemindir. Bir başka büyük avantajı, malzemenin maliyeti ve dezavantajları olmaksızın (temizlenmesi ve bakımı zor olan gibi) gerçek ahşap ve taş görünümünü yansıtmasıdır. Pvc zeminler, kendiliğinden kurulabilen en kolay döşeme türlerinden biridir ve çok uzun süre dayanıklıdır.

PVC zemin kaplama, pek çok farklı müşteri profillerimiz için önerdiğimiz en iyi zemin kaplama seçeneklerinden birisidir. Bunun nedeni ise oldukça fazla avantaja sahip olmasıdır. Özellikle de diğer kaplama seçenekleri ile kıyasladığımızda, PVC zemin kaplama modellerinin ne derece avantajlı olduğunu daha iyi bir şekilde ifade edebiliriz.

Bu doğrultuda;

 • Diğer pek çok zemin kaplama seçenekleri ile kıyaslandığında oldukça makul fiyatlar dahilinde satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Bu sadece firmamız için değil aynı zamanda piyasa genelinde de genel geçerli bir durumdur. Ayrıca firmamızın siz değerli müşterilerimiz için olabilecek en makul fiyatlar dahilinde satış gerçekleştirmesine karşın, kaliteden de ödün vermediğini belirtmek isteriz.
 • %100 PVC malzeme, doğal yapısı gereği pek çok koşulda hijyenik ve kullanışlı bir zemin sunar. Çünkü malzeme kalitesi gereği sıvı ile temas ettiğinde sıvıyı asla çekmez. Bu da; kabarma, küflenme, rutubetlenme gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaz. Dolayısıyla da hijyenik bir zemin ve aynı zamanda da sağlıklı bir alan için en ideal yapıdadır.
 • PVC zemin kaplama bir diğer önemli avantajı ise pek çok farklı tasarım seçeneğine sahip olmasıdır. Bu yönüyle pek çok farklı ortamda tercih edilebilir bir zemin olması sağlanmaktadır. Bu aynı zamanda alanında dekorasyonunun tamamlanması, estetik ve aynı zamanda modern beklentilerin karşılanması anlamına gelmektedir.
 • Hijyenin son derece önemli olduğu alanlarda PVC zemin kaplama modelleri neredeyse vazgeçilmez seçenek niteliğindedir. Son derece antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Bu sayede kolay kolay kirlenmez, kirlense dahi kolayca temizlenebilir yapıdadır.

Sonuç olarak PVC zemin kaplama pek çok açıdan, farklı müşteri profillerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Bu doğrultuda; fiyat, kalite, estetik ve diğer kriterleri de dikkate aldığımızda PVC zemin kaplamanın pek çok açıdan avantaj sağladığını ve bu nedenden dolayı da en çok tercih edilen ürünlerimiz arasında yer aldığını belirtmek isteriz. Siz de web sitemiz dahilinde sunduğumuz ürün seçeneklerimizi inceleyebilir ve avantajlı fiyatlar dahilinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Spor Zemin Kaplama Nedir?2017-11-20T15:22:05+03:00

Spor zemin kaplama kısaca kapalı ve açık spor alanları için hem verimli kullanılabilir hem de hijyenik, estetik ve modern bir zemin sağlanabilmesinde tercih edilen zemin kaplama seçeneğidir. Spor zemin kaplama modelleri, çeşitli spor faaliyetlerinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlarken aynı zamanda alanın kullanım amacına uygun bir dekorasyon yapısına ve genel estetiğe sahip olmasını sağlar. Dolayısıyla da kullanışlık ve tasarımın ön planda olduğunu söylemeliyiz.

Spor zemin kaplamaları aynı zamanda spor türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle müşterilerimizin ilgili spor türüne göre uygun bir seçim yapabilmesinde firmamız her aşamada destek vermektedir. Uygun bir zemin seçimi aynı zamanda spor faaliyetlerinin sağlıklı bir zeminde sürdürülmesi ve dolayısıyla da sporcuların ayaklarını en iyi bir şekilde kullanabilmesine imkan sağlayacaktır. Bu da sağlıklı bir spor alanı anlamına gelmektedir. Bilindiği gibi spor yapmaya elverişli olmayan zeminlerde özellikle de ayak ve bacak kullanımına yönelik ciddi sakatlıklar meydana gelebilmektedir. Bu bakımdan da spor zemin kaplama seçiminin önemini ayrıca belirtmek isteriz. Sporcular için hem modern hem de kullanışlı ve aynı zamanda sağlıklı bir zemin sunuyoruz.

Spor zemin kaplamalarının da pek çok çeşiti bulunmaktadır. Başlıca çeşitleri; ahşap spor zemin kaplamaları, PVC spor zemin kaplamaları, akrilik spor zemin kaplamaları, poliüretan spor zemin kaplamaları, kauçuk, tartan gibi sıralandırabiliriz. Bu seçenekler arasında hangi tercihin en uygun olduğu ise tamamen yapılacak spor faaliyetine ve ilgili spor alanının açık mı yoksa kapalı mı alan olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda firmamız sizlere her bir ayrıntıda destek vermekte ve en uygun seçimi yapmanızı sağlamaktadır. Web sitemiz ürünler dahilinde spor zemin kaplamaları ile ilgili örnek görselleri inceleyebilirsiniz.

Spor Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?2017-11-20T15:32:46+03:00

Hem açık hem de kapalı zemin uygulamalarının mümkün olduğu spor zemin kaplamaları, bu sayede sağlıklı ve verimli bir şekilde spor faaliyetlerinin sürdürülmesini sağlar. Spor türüne ve spor alanına göre uygun zemin seçimi son derece önemli bir konudur. Bu doğrultuda başlıca spor zemin kaplama çeşitleri ve bu çeşitlerin tercih edilmesinde uygun spor alanlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Ahşap Spor Zemin Kaplamaları : Ahşap malzemeden geliştirilen bu zemin özellikle de dans pisti için uygun olmaktadır. Akaağa ve meşe malzemeden imal edilen bu zemin; basketbol, voleybol, hentbol gibi son derece hareket gerektiren spor türleri için de uygundur.

PVC Spor Zemin Kaplamaları : PVC spor zemin kaplaması uygulanması kolay ve fiyat bakımından da oldukçe ekonomiktir. Hijyen, modern ve estetik beklentilerin de karşılandığı bu çeşit; yoga, jimnastik, bale, aerobik, voleybol için uygun olmaktadır.

Akrilik Spor Zemin Kaplamaları : Akrilik malzeme hem açık hem de kapalı spor sahalarında tercih edilebilen bir malzeme yapısıdır. Kaymayan ve pek çok farklı hava koşullarında etkileyen yapısı ile; tenis, atletizm, hentbol, bownling gibi pek çok spor dalı için uygun niteliktedir.

Poliüretan Spor Zemin Kaplamaları : En önemli özelliği kolay temizlenebilir ve yüksek basınçlara dayanıklılık göstermesidir. Güreş, jimnastik, voleybol gibi faaliyetler için idealdir.

Kauçuk Spor Zemin Kaplamaları : Sürekli kullanım için en ideal kaplama seçeneklerinden birisi olup, pek çok farklı spor dalları için uygun ve uzun ömürlüdür.

Tartan Spor Zemin Kaplamaları : Tartan spor zemin kaplama çeşiti özellikle de farklı hava koşullarında dayanıklılık göstermektedir. Güneş ışınlarından etkilenmeyen bir yapıya sahip olması ile atletizm pisti, koşu ve yürüyüş alanı, bisiklet sürme, tenis başlıca en ideal kullanım spor türleridir.

Çim Halı Spor Zemin Kaplamaları : çim halı, ülkemizde en popüler spor türü olan futbol ve diğer spor türü tenis için son derece ideal bir zemin yapısıdır. Bu zemin yapısında oyuncular verimli bir şekilde hareket edebilirler ve sakatlanma olasılıkları diğer zeminlere kıyasla çok daha düşük bir ihtimaldir.

Spor Zemin Kaplamada garanti koşulları nelerdir?2017-11-03T15:07:32+03:00

Spor zemin kaplama, özellikle de kapalı spor salonlarının amacı doğrultusunda etkin bir şekilde kullanılabilmesi için zemine uygulanmaktadır. Basketbol, voleybol, hentbol, fitness gibi; kapalı ve geniş alanlarda yapılması mümkün olan spor hareketleri için uygun ve özel malzemeden geliştirilmiştir. Spor zemin kaplamada, hangi garanti koşullarının geçerli olduğu ise; malzeme yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, genel geçerli koşullar da söz konusudur.

Garantinin geçerli olduğu koşullar;

 • Belirtilen kullanım şartlarına uygun bir şekilde zeminin kullanılması durumunda ortaya çıkan zararlar
 • Alanın spor için kullanılıyor olmasına rağmen; malzemede, genel yüzeyde ve kaplama yapısında, kullanımı ciddi oranda imkansız kılacak durumların meydana gelmesi
 • Diğer firma kaynaklı zararlar

Garantinin geçerli olmadığı koşullar;

 • Belirtilen kullanım şartlarına uygunsuz kullanımlar neticesinde meydana gelen zararlar
 • Diğer kullanıcı kaynaklı zararlar

Spor zemin kaplama çeşitleri malzeme yapısına göre de değişiyor olduğundan, talep ettiğiniz ve zemine uygulanan kaplama çeşitine göre de garanti koşulları ciddi oranda değişkenlik gösterebilmektedir. Basit bir örnek ile; çizilmeye dayanıklı bir zeminin uygulanması neticesinde zeminde en basit aşınmalarda bile meydana gelen çizikler, bir garanti geçer koşulu olarak kabul edilse de; çizilmeye dayanıklı olmayan bir zemin için aynı koşullardaki bir durum için herhangi bir garanti koşulunun geçerli olduğundan bahsedebilmemiz olanaksızdır.

Bu nedenle müşterilerimizin spor salonu zemin kaplaması tercihi yaparken, ürün özelliklerini dikkate almaları, bu doğrultuda kullanım talimatlarını da hem satın alma aşaması öncesi hem de sonrası dikkate almaları gerekmektedir. Bu doğrultuda “garantisi verilmiş özellikler” olarak da ifade edebileceğimiz bazı temel zemin özelliklerinin, firma kaynaklı sorunlar nedeniyle zararın ortaya çıkması durumunda garanti koşulları geçerli olmaya devam edecektir.

Linolyum zemin kaplama nedir?2017-11-13T10:47:32+03:00

Linolyum, doğal maddelerin karışımlarından oluşan bir veya birden fazla homojen katmanın kalenderlenmesi ile oluşan eşsiz renk ve desenlerle farklı alternatifler sunan, çevre dostu, insan sağlığına uygun, solvent içermeyen, pratik, esnek zemin kaplama malzemesidir.

Linolyum zemin kaplamaları; 2,0mm, 2,5mm, 3,2mm, 4,0mm gibi farklı kalınlıklarda, 200cm genişliğinde, rulo olarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir. (talep üzerine karo olarak da boyutlandırılır.)

Linolyum zemin kaplamadaki doğal maddeler;

 • %31 Keten tohumu yağı (bezir yağı)
 • % 5 Çam ağaçlarının reçinesi
 • %28 Odun unu ve/veya mantar unu,
 • %15 Kireçtaşı (Kalsiyum Karbonat)
 • % 5 Titanyum Dioksit (beyazlatma için kullanılan mineral)
 • % 7 Alüminyum Hidroksit (kayadan çıkarılan mineral)
 • %0,5 Doğal pigmentler (Mineral boya pigmentleri)
 • %0,5 Sabitleyici (ısı ve ultraviyole ışık etkilerini önler)
 • % 8 Doğal jüt taban. (jüt bitkisinin sapından elde edilen lif)

Linolyum zemin kaplaması; EN ISO 24011 standardına uygun, içeriği keten tohumu yağı, reçine, odun unu, mantar tozu, mineral dolgu malzemeleri ile renk pigmentlerinden oluşan, jüt tabanlı, %100 doğal maddeler kullanılarak üretilen esnek zemin kaplama malzemesidir.

 • Linolyum çimentosu; Linolyumdaki bağlayıcı madde, oksitleyici bir kürleme işlemiyle yarı elastik kütleye dönüştürülen bezir yağı ve/veya diğer bitkisel kurutma yağları, çam reçine ve kurutma yağı katalizörleri karışımından oluşur.
 • Linolyum; Lif ile desteklenmiş ve/veya bir elyaflı destek jüt taban üzerine, linolyum çimentosu, mantar ve/veya odun unu, pigmentleri ve inorganik dolgu maddelerinin karışımının bir veya birden fazla katmanının kalender edilmesi yöntemiyle üretilir.
 • Yüzey tabakası; Bir destek malzemesi ya da destek üzerindeki aynı yapıştırıcıya sahip katman ya da katmanlardır.
 • Reçine; Çam ağaçlarının reçineli maddesinin uçucu olmayan kısmıdır.

Uygulama alanı neresi olursa olsun, linolyum zemin kaplama beklentilerinize cevap verir. Özellikle zemin kaplamasının seçiminde “doğallık” sizin için en önemli unsurların başında geliyorsa hem kullanışlı olması, hem de estetik olması bakımdan beklentilerinizin karşılanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlere kategori dahilinde sunduğumuz birbirinden eşsiz doğal tasarımlara web sitemizden göz gezdirebilirsiniz.

Doğallık ve aynı zamanda modernizmle birleşen başarılı tasarım örneklerinden birisi ile alanlarınızı baştan yaratabileceğinize inanıyoruz.

Sadece özel beklentileri olan müşteri profillerimize özel olarak sunduğumuz zemin kaplama seçeneklerimiz arasında gelen linolyum zemin kaplama çeşitleri sahip oldukları malzeme kalitesi ile müşterilerimizin hijyenik ve kullanışlı olması yönündeki beklentilerine de cevap vermektedir.

Oldukça zengin tasarım seçeneklerini bir arada sunan bu ürünümüz dahilinde tercih edebileceğiniz renk sayısı toplamda 300’den fazladır. Bu da, söz konusu alan için belirlenmiş olan dekoratif düzen ve daha önemlisi duvarlar için tercih edilmiş renk, duvar kağıdı modeli gibi çeşitli dekoratif ayrıntılar neticesinde en uygun tercihi yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Onlarca farklı tasarım arasında sizlere birbirinden doğal seçenekler sunulmaktadır. Siz de web sitemiz dahilinde bulabileceğiniz ürün örneklerimiz sayesinde linolyum zemin kaplama çeşitleri arasında karar en doğru kararı verebilirsiniz.

Linolyum zemin kaplamalarının tercih edilmesindeki bir diğer neden ise oldukça makul maliyet sunuyor olmasıdır. Maliyetine karşılık olarak, beklenen performans ve estetiği ise fazlasıyla sunmaktadır. Bu nedenle bazı açılardan değerlendirme yaptığımızda, bazı müşterilerimiz için en uygun zemin kaplama seçeneğinin linolyum zemin kaplama olduğunu söylemekteyiz. Bu nedenle siz değerli müşterilerimizin beklentilerini dikkate alıyoruz ve bu doğrultuda en ideal çözümü sunuyoruz.

Siz de ihtiyaç duyduğunuz linolyum zemin kaplama modeli için karar kılarak, üstün malzeme kalitesi ve başarılı tasarımları ile alanlarınız için en ideal seçimi yapabilirsiniz. Ürün çeşitliliği ve teknik destek alt yapımız ile sizlere her koşulda destek vermeye hazırız.

Linolyum zemin kaplama avantajları nelerdir?2017-11-13T10:49:13+03:00

Günümüzde insanlar zamanlarının %90’ını okul, iş ve ev gibi kapalı alanlarda geçirdiklerinden, iç hava kalitesi günümüzde insan sağlığı için önemli bir konuma gelmiştir. İç hava kalitesi denildiğinde ilk akla gelen binaların içinde kullanılan malzemelerin Toplam Uçucu Organik Bileşik değerleridir. (TVOC- Total Volatile Organic Compounds)

Linolyum zemin kaplamalarının 28 gün sonra ölçülen VOC (Uçucu Organik Bileşenler) değeri <100 μg/m3 dir.

İç mekanlarda yüksek oranda kullanılan sert zemin kaplamaları ve yapıştırıcılarının hava kalitesine etkisi FloorScore sertifikası ile belgelenmektedir. Scientific Certification Systems (SCS) tarafında VOC değerini sınırlandıran bir sertifika sistemi oluşmuştur. Oluşturulan bu sistem tüketici ve üretici arasında bilinçli bir alışveriş ortamı sunarken, günümüzün yeni akımı olan YEŞİL BİNA programlarında da (LEED/BREEAM) artı puanlar kazanılmasına destek olmaktadır.

Klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik olan, yüksek performanslı binaları tanımlayan LEED yeşil bina sistemi puanlamasında LİNOLYUM zemin kaplama çevreci olması ve doğal maddelerden üretilmiş olması sebebi ile mimarların tercih sebebi olmaktadır.

Ayrıca, Linolyum üreticileri, çevre dostu olmanın bir işareti olarak gösterilen Blue Angel çevre etiketini kullanmaya yetkilidir.

Linolyum zemin kaplamaları, özellikle sağlık ve eğitim kurumlarında tercih edilmektedir. Malzemeler doğal yapısı itibariyle antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Linolyum zemin kaplama tam anlamıyla doğallığa açılan bir kapı gibidir. Özellikle yaşam alanınızı yenilemek ya da yeni bir yaşam alanı oluşturmak için en estetik adımı atmak istediğinizde linolyum zemin kaplama en iyi seçeneklerden birisidir. Linolyum zemin kaplamanın uygun maliyetli ve oldukça estetik olması gibi bazı başlıca avantajları söz konusudur. Linolyum zemin kaplama tercih ettiğinizde, pek çok açıdan memnun kalacağınızı da söylememiz mümkündür.

Buna göre başlıca avantajlar;

 • Linolyum zemin kaplamanın en önemli avantajlarının başında oldukça düşük maliyetli olmasıdır. Ancak bu denli düşük maliyetli olmasına karşın hem tasarım hem de kullanışlı olması bakımından oldukça başarılıdır. Bu başlıca avantajları çoğu zaman kimi müşterilerimizin esas tercih sebepleri arasında gelmektedir. Ancak elbette ki linolyum zemin kaplama çeşitlerimizin avantajlarını bu kadar ile sınırlandıramayız.
 • Linolyum zemin kaplama seçeneklerimizin oldukça geniş olması, bu kaplama seçeneğimizin pek çok farklı alanlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Siz de; kullanım alanı ve amacınız doğrultusunda en uygun tasarım seçimini yaparak, yeni alanınız için en estetik ve modern adımı atabilirsiniz.
 • Yaşam alanınızı yenilemek istediğinizde de yine en ideal tercihi yaparsınız. Çünkü uygulanması da oldukça kolaydır. Kullanım amacınız doğrultusunda en ideal tasarımı seçenek sizlere zevk verir. Web sitemiz kategori dahilinde sizlere pek çok örneği ve tasarım seçeneklerini sunmaktadır. Siz de bu sayede kullanım alanınız için en ideal tercihi yapabilirsiniz.
 • Linolyum zemin kaplama çeşitlerimiz aynı zamanda pek çok kullanım senaryosunda da dayanıklılık göstermektedir. Kategori dahilinde sizlere sunduğumuz linolyum zemin kaplama seçeneklerimiz pek çok açıdan avantaj sağlar ve siz değerli müşterilerimizin uzun süreli kullanımlarda dahi memnuniyetini kazanır.

Tüm bu avantajları çok daha fazla sıralamak mümkündür. Siz de web sitemiz dahilinde sizlere sunduğumuz linolyum zemin kaplama modelleri arasında karar kılabilir ve yaşam alanınız için en iyi tercihi yapabilirsiniz.

Linolyum zemin kaplama garanti koşulları nelerdir?2017-11-13T10:54:56+03:00

Linolyum zemin kaplama çeşitlerimizin garanti koşulları, kullanım koşullarına uygun kullanımlar neticesinde meydana gelebilen her türlü zararı kapsamaktadır. Esasında üretici firmanın da ifade ettiği bu zararlar, günümüzde her türlü ürün satışlarında gerek malzeme gerekse de montaj sürecinde meydana gelebilmektedir. Bu bağlamda müşterilerimizin özellikle de kullanım koşullarına dikkate almaları gerekmektedir. Nitekim zemin kaplama modeline göre dayanıklılık farklılık gösterebilmekte birlikte, üretici firmanın özellikle de “garantili” olarak sunduğu özelliklerinin usulüne uygun bir şekilde kullanımı neticesinde sağlanamaması durumunda dahi, firmamız yine de teknik destek vermektedir.

Müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışına sahip olan firmamız, bu bağlamda siz değerli müşterilerimizi en başta bir tüketici olarak dikkate almakta ve tüketici haklarınıza saygı göstermektedir. Bu doğrultuda sağlanan ürün ile ilgili belirtilen garanti koşulları, ürünün sahip olduğu özellikler doğrultusunda belirlenmektedir. Eğer belirlenen özellikler doğrultusunda garanti koşulları, doğru kullanımlar neticesinde yine karşılanamıyorsa bu durumda firmamız her zaman çözüm sunmaya hazır olarak, sizlere garanti kapsamında teknik destek sağlayacaktır.

Müşterilerimizin çeşitli kullanım senaryoları dahilinde ortaya çıkabilecek hasarlar neticesinde garanti kapsamından faydalanılıp, faydalanılamayacağını incelerken söz konusu kullanım senaryoları neticesinde ortaya çıkan hasarların kullanıcı mı yoksa üretici firma kaynaklı mı olduğunu dikkate almaları, söz konusu hasarın garanti kapsamında mı değerlendirileceğinin belirlenebilmesinde büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Öte yandan dikkate alınması gereken bir diğer önemli ayrıntı da garanti süresi olmaktadır. Nitekim her bir ürün asgari olarak belirlenmiş standart bir dayanıklılık süresinin yanı sıra; ürünün malzeme kalitesi, kullanım alanı gibi diğer kriterleri de dikkate alınarak belirlenmiş bir azami garanti geçerlilik süresi söz konusudur ve bu sürenin aşımı sonrasında meydana gelen hasarların garanti kapsamında değerlendirilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Linolyum zemin kaplama malzemeleri kullanım şartları göz önünde bulundurularak, söz konusu şartlara uygunum kullanım senaryoları dahilinde kullanıldığında, en az belirtilmiş olan garanti süresi kadar dayanıklılık gösterecektir. Bu nedenle siz değerli müşterilerimizin özellikle de ürünlerimizin kullanım şartlarını göz önünde bulundurmalarını öneriyoruz. Bu sayede uzun süreli kullanım mümkün olmaktadır.

Karo halı nedir?2017-11-15T16:29:23+03:00

Karo halı, iç içe geçebilen parçaların birleşiminden oluşan bir halı çeşididir. Özellikle de ticari alanlarda tercih edilmektedir. Uygulanışı son derece pratik olmasının yanı sıra oldukça fazla desen seçeneklerine sahip olması da başlıca tercih edilme nedenleri arasında gelmektedir. Bu bağlamda firmamız sizlere zengin tasarım ve desen seçeneklerini sunmaktadır. Siz de alanınız için en iyi dekoratif düzeni karo halı seçeneklerimizden birisi ile kolayca oluşturabilirsiniz.

Karo halı modelleri özellikle de pürüzsüz bir yüzey sunuyor olması ile dikkat çeker. Ofislerde oldukça sık tercih edilen bu halı modeli son derece hijyenik bir kullanım yapısına sahiptir. Modern bir estetik anlayışını yansıtan karo halı modelleri seçeneklerimizi web sitemiz dahilinde bulabilmeniz mümkündür.

Karo halı uygulamaları, uygulanacak zemin göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstenilen verimin elde edilebilmesi ve uzun kullanım süresinin sağlanabilmesinde alanında deneyimli ve bilgili personellerin kurulum aşamasını gerçekleştirmesi önemli bir husustur. Bu bağlamda firmamız sizlere her koşulda destek veriyor olması ile gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Karo halıları sahip oldukları yapısal özellikleri ile pek çok farklı kapalı alanlarda zemin olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kullanım süresi boyunca oldukça başarılı bir hissiyat vermesi ile son derece başarılıdır. Çıplak ayak yada ayakkabı ile kullanıldığında da konforu hissedebiliyorsunuz. Bu bakımdan hareket verimliliği ve sağlıklı bir zemin yapısı da sunuyor olması ile ön plana çıkmaktadır.

Özellikle de ticari alanlarda tercih edilecek halı yapısının hijyenik olması ve bunu sağlayabilmek adına kolay temizlenebilir olması da önemli beklentiler arasında yer almaktadır. Karo halı modelleri bu doğrultuda beklentileri de karşılamaktadır. Bu nedenle kimi müşterilerimize göre karo halı modelleri vazgeçilmez bir zemin görevi görmektedir. Siz de zemin kaplama tercihleri arasında karar kılma aşamasındaysanız, karo halı modellerini inceleyerek daha sağlıklı tercihler yapabilirsiniz.

Uygun karo halıyı nasıl seçmeliyim?2017-11-15T16:59:25+03:00

Uygulanacak alan ve alanın sahip olduğu zemine göre uygun karo halo seçimi yapmak önemli bir konudur. Nitekim firmamız, siz değerli müşterilerimizin uygun bir tercih yaparak, hem estetik hem de kullanışlık bakımından memnun kalmalarını amaçlamaktadır. Bu bağlamda firmamız sizlere her aşamada yardımcı olmaya ve çok daha fazla bilgi vermeye hazırdır. Siz de, uygulama alanınız doğrultusunda en uygun karo halı seçimini yaparken web sitemizde tercihinize sunduğumuz karo halı modelleri inceleyebilir, karo halı modelleri ile ilgili merak ettiğiniz her bir detay için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Uygun karo halı seçiminde en önemli konuların başında tasarım gelmektedir. Çünkü siz değerli müşterilerimizin ürün seçiminde hijyen ve kullanışlığı ön planda tuttuğunuz kadar, estetiği de son derece önemsediğinizi biliyoruz. Bu doğrultuda sizlere pek çok farklı tasarımı sunuyoruz. Yapılması gereken ise uygulaması planlanan alanında, genel dekoratif düzeni, duvar renkleri yada kağıtları, kullanım amacı ve diğer kriterleri dikkate alınarak en uygun renk ve tasarıma sahip karo halı modeli seçimini gerçekleştirmektir. Bu sayede söz konusu alan için en ideal seçimi yapmış olursunuz ve ilk adımda ziyaretçileri dekoratif düzeni ile etkileyecek bir ortamı oluşturabilirsiniz.

Karo halıların en önemli özellikleri arasında, kullanım alanları doğrultusunda “özelleştirilebilir” olması da gelmektedir. Bu bağlamda profesyonel bir destek alarak yada sadece kişisel tercihlerinize göre oldukça başarılı zemin tasarımlarının ortaya çıkarılması mümkün olmaktadır. Özellikle de iç mekanlarda iyi bir tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz çünkü sizlere sunduğumuz çeşitler ses izolasyonu sağlayan malzeme yapısına sahip olmakla birlikte hijyenik kullanım zemin sunmaktadır. Tozu tutan yapısı aynı zamanda koku yapmaz ve genel olarak temizlenmesi de son derece kolaydır.

İdeal seçimi yapabilmeniz aşamasında firmamız sizlere her daim destek vermeye ve yardımcı olmaya hazırdır. Bu doğrultuda web sitemiz dahilinde sunduğumuz ürün seçeneklerimizi inceleyebilir ya da doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Karo halıda garanti koşulları nelerdir?2017-11-15T16:54:09+03:00

Her ürünümüzde olduğu gibi karo halı seçeneklerimiz için de belli başlı garanti koşulları geçerli olmaktadır. Bu bağlamda müşterilerimizin ürün tercihi yaparken en başında garanti süresini dikkate almaları gerekmektedir. Bilindiği gibi garanti koşulları ancak garanti süresi dahilinde geçerli olabilmektedir ve garanti süresi kimi zaman ürüne ve markaya göre de değişkenlik göstermektedir.

Müşterilerimizin merak ettiği bir diğer soru ise hangi koşullarda garanti şartlarının geçerli olduğudur. Bu gibi durumlarda kesin bir cevap alabilmek adına öncelikli olarak kullanım şartlarını işaret etmekteyiz. Çünkü sizlere satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin kullanım şartları bulunmaktadır. Şartlara uygun bir şekilde sizlere sunduğumuz ürünü kullanıyor olmanız durumunda, belirtilen garanti süresi kadar dayanıklılık göstermesi gerekmektedir. Bu bağlamda, hangi özelliklerin dayanıklılık göstermesi gerektiği de yine sizlere satışa sunduğumuz ürünün özellikleri ile belirlenmektedir.

Bir karo halı modeli için halının zamanla deformasyona uğraması garanti kapsamında değerlendirilemezken, halının montajı esnasında meydana gelen bir hatadan dolayı kullanım esnasında halının zarar görmüş olduğu fark edildiğinde, bu gibi durumlar garanti şartları dahilinde kabul edilebilmektedir. Bu gibi durumlarda kesin bir cevap verebilmemiz adına söz konusu zararın hangi aşamada ve hangi taraf tarafından meydana geldiğini dikkate almak gerekiyor. Basit bir ifade ile uygulama kaynaklı zararlarda garanti koşulları geçerli olurken, uygulama dışında meydana gelen veya kullanıcı kaynaklı sorun ve hasarlarda ise garanti koşulları geçerliliğini yitirmektedir.

Garanti koşullarının aynı zamanda garanti süresi sonunda da geçerliliğini yitireceğini dikkate almanız gerekir. Karo halı modellerimizin kurulumu alanında deneyimli ve bilgili personellerimiz tarafından gerçekleştirilmekte olup, kurulum sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Karo halınızın uzun süreli dayanıklılık göstermesi ise kullanım ve bakım şartlarına uygun bir şekilde kullanmanız ile mümkün olmaktadır.

Karo halı modellerimiz, kullanım şartları dahilinde uygun kullanım senaryolarında kullanıldığında en az belirtilen garanti süresi kadar dayanıklılık gösterecektir. Karo halı modellerinin uygulanışı her ne kadar basit olsa da, en etkili ve verimli kullanımın uzun süreli sağlanabilmesinde doğru ve profesyonel bir uygulama işlemi önemli olmaktadır. Bu bağlamda firmamız profesyonel teknik desteği ile uzun süreli sorunsuz kullanabileceğiniz modelleri sizlere sunmaktadır.

Süpürgelik nedir?2017-11-20T16:15:26+03:00

Süpürgelik özellikle de zeminin bir süpürge vasıtasıyla temizliğinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde önemli olan çıkıntılardır. Bu çıkıntılar yer kaplama ile duvarın birleştiği alanda belirli bir boy ve en oranlarında imal edilir. Bu sayede temizlik yapmak daha kolaydır. Bu nedenle süpürgelik, özellikle de modern dekorasyonu benimsemiş, hijyeniğin ön planda tutulduğu yaşam alanlarında önemli bir ayrıntı olmaktadır.

Süpürgelik sadece temizliğin kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda eşya yerleştirme gibi işlemlerde de duvarın zarar görmesini engelleyici niteliktedir. Bu nedenle bir süpürgelik esasında temizlik başta olmak üzere söz konusu alanın verimli ve doğru bir şekilde kullanılabilmesinde pek çok özelliğe sahiptir.

Süpürgelik çeşitleri, malzemelerine göre de sıralandırılabilir. Nitekim süpürgelik çeşitleri; ahşap, taş, maden yada plastik gibi farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Süpürgelik yapımında hangi malzemenin tercih edilmesi gerektiğinin belirlenmesi ise pek çok farklı kritere göre değişebilmektedir. Örneğin bu aşamada zemine uygulanan kaplamaya ve aynı zamanda da duvar yapısına pek çok açıdan uygun olması da amaçlanabilir. Bu nedenle sahip olunan alan için en uygun süpürgelik modelinin imalatı için alanında uzman bir firma ile anlaşmak gerekiyor.

Süpürgelik, modern dekorasyonu benimsemiş alanlarda oldukça fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise birleşme çizgisini kapatıyor olmasıdır. Birleşme çizgisini son derece estetik ve genel dekorasyon ile uyumlu bir şekilde kapatıyor olduğundan, söz konusu birleşme çizgisindeki kabloların da bu sayede kolay ve estetik bir şekilde saklanabilmesi sağlanmaktadır ki bu da süpürgeliğin talep edilmesindeki başlıca nedenlerden birisidir.

Süpürgelik modelleri pek çok farklı yapıda olabilmektedirler. Hangi süpürgelik çeşidinin uygulanması gerektiğine karar verebilmek ise alanında dekorasyon uzmanı ve profesyonel destek ile belirlenmesi gerekmektedir. Nitekim uygun bir süpürgelik yapımında pek çok kriterin önemli olduğunu belirtmiştik. Bu da, öncesinde profesyonel bir gözlem ve analizin yapılmasının gerekli olduğu anlamına gelmektedir. Bu aşamada firmamız sizlere yardımcı olmaya ve hizmet vermeye hazırdır.

Süpürgelik çeşitleri nelerdir?2017-11-20T16:30:58+03:00

Süpürgelikler hemen her zemin alanının sahip olması gereken başlıca yapı ayrıntısıdır. Süpürgelik sayesinde zemin hem daha estetik bir görünüm kazandır hem de zeminin bir süpürge vasıtasıyla temizlenebilmesi de oldukça kolaydır. Bu bağlamda pek çok farklı süpürgelik çeşitleri söz konusudur.

Süpürgelik çeşitleri arasında kategorilendirme yapılırken esas kriter malzeme yapısı olmaktadır. Öyle ki, süpürgelik malzeme yapısına göre sınılandırılmaktadır. Hangi malzeme yapısından hangi süpürgelik modelinin hangi alanlar için uygun olduğunun belirlenmesinde ise pek çok kriter söz konusudur. Bu kriterlerin başında da, süpürgeliğin uygulanacağı zeminin yapısal özellikleri gelmektedir.

Bu doğrultuda başlıca süpürgelik çeşitleri aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

 • Ahşap Süpürgelik
 • Alüminyum Süpürgelik
 • Plastik PVC Süpürgelik
 • Lamine Süpürgelik
 • Laminat Süpürgelik
 • Masif Süpürgelik
 • Poliüretan Süpürgelik

Malzemelerine göre sınıflandırılan süpürgelik çeşitlerinden hangisinin sahip olunan alan için uygun olduğunun belirlenebilmesinde ise çoğu zaman profesyonel destek gerekebilmektedir. Bu doğrultuda firmamız, her daim siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaya ve sorularını cevaplandırmaya hazırdır. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz süpürgelik çeşidi için firmamız dahilinde sizlere sunduğumuz ürün seçeneklerimize bakabilir ve bu doğrultuda karar verebilirsiniz.

Süpürgelik seçiminde dikkate alınması gereken başlıca hususlar;

 • En önemli kriter renk uyumu olmaktadır. Renk uyumunda en önemli belirleyici kriter ise tercih edilen zemin kaplamasının rengidir. Nitekim süpürgeliğin söz konusu renk ile uyumlu olması gerekmektedir.
 • Doğru bir renk seçimi aynı zamanda kapatılması gereken birleşim çizgisinin, kabloları da gizleyerek, estetik bir biçimde başarılı bir şekilde kapatmasını sağlar.
 • Doğru ölçülerde uygulanması da önemli bir kriterdir. Doğru ölçülerin belirlenebilmesinde de alanın büyüklüğü önemli olmaktadır.
 • Çivi ile uygulanan süpürgelik modeli tercih etmeniz, daha uzun süreli kullanım için önemli olmaktadır.

Bu başlıca kriterler, iyi bir süpürgelik seçiminde önemli başlıca hususlar olarak ifade edilebilir.

Süpürgelik kullanımının avantajları nelerdir?2017-11-20T16:44:07+03:00

Süpürgelikler pek çok açıdan avantajlar sağlarlar. Bu nedenle de yeni yapılarda olmazsa olmaz bir detaydır. Özellikle de zemin kaplama modeli tercihi yapılırken aynı zamanda tercih edilen zemin kaplama modeli ile uyumlu bir şekilde süpürgelik tercihi de yapılmalıdır. Bu sayede uyumlu bir şekilde alan için hem zemin hem de süpürgelik sağlanmış olur.

Peki süpürgelik avantajları nedir?

 • Süpürgeliğin en önemli avantajı kesinlikle kolay bir şekilde zemin temizliğini yapabilmeye imkan sağlamasıdır. Bunun nedeni ise kenarlarda yaptığı çıkıntılardır. Bu çıkıntılar sayesinde süpürgeler ile alanın daha kolay bir şekilde temizlenebilmesi mümkün olmaktadır.
 • Süpürgelik aynı zamanda estetik bir ayrıntıdır. Pek çok özel yaşam alanlarının yanı sıra iş alanlarında da kullanılmakta olan elektronik eşyaların kablolarının kenarlarda uzatıldığını görmekteyiz. Süpürgelik aynı zamanda bu kenar kablolarını son derece estetik bir şekilde gizlemeye de imkan sağlar.
 • Süpürgelik aynı zamanda boya, sıva gibi duvardaki kusurların gizlenebilmesinde de son derece iyi bir çözüm olma özelliğindedir.
 • Süpürgelik çeşitli mobilyaların yerleştirilmesi esnasında, mobilyanın duvara zarar vermesini önlemek için de tercih edilebilmektedir. Söz konusu mobilyaların duvar ile tamamen birleşmesini engelleyen özelliği sayesinde, mobilyaları etkin bir şekilde ve çevreye zarar vermeden kullanabilmeye olanak sağlar.

Daha bir çok avantajları ile süpürgelik çeşitleri oldukça avantajlıdır ve bu nedenle modern dekorasyon ve düzen anlayışına sahip yeni yada yenilenmekte olan yaşam alanları için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Süpürgelikler, malzeme çeşitlerine göre sınıflandırılmaktadır. Tam da bu aşamada, kullanım alanı doğrultusunda en ideal ve uygun süpürgelik modeli seçiminde, söz konusu alan için uygulanan yada uygulanması planlanan zemin kaplaması önemli bir kriter olmaktadır. Nitekim süpürgeliğinde özellikle de tasarım bakımından zemin ile uygun olması gerekmektedir.

Arama

Bize Ulaşın

Şerifali Mah. Kutup Sok. No:50/7 34785 Ümraniye - İstanbul

Telefon: 0216 420 64 13

Fax: 0216 313 37 90

Web: www.mineteko.com

Go to Top