Günümüzde insanlar zamanlarının %90’ını okul, iş ve ev gibi kapalı alanlarda geçirdiklerinden, iç hava kalitesi günümüzde insan sağlığı için önemli bir konuma gelmiştir. İç hava kalitesi denildiğinde ilk akla gelen binaların içinde kullanılan malzemelerin Toplam Uçucu Organik Bileşik değerleridir. (TVOC- Total Volatile Organic Compounds)

Linolyum zemin kaplamalarının 28 gün sonra ölçülen VOC (Uçucu Organik Bileşenler) değeri <100 μg/m3 dir.

İç mekanlarda yüksek oranda kullanılan sert zemin kaplamaları ve yapıştırıcılarının hava kalitesine etkisi FloorScore sertifikası ile belgelenmektedir. Scientific Certification Systems (SCS) tarafında VOC değerini sınırlandıran bir sertifika sistemi oluşmuştur. Oluşturulan bu sistem tüketici ve üretici arasında bilinçli bir alışveriş ortamı sunarken, günümüzün yeni akımı olan YEŞİL BİNA programlarında da (LEED/BREEAM) artı puanlar kazanılmasına destek olmaktadır.

Klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik olan, yüksek performanslı binaları tanımlayan LEED yeşil bina sistemi puanlamasında LİNOLYUM zemin kaplama çevreci olması ve doğal maddelerden üretilmiş olması sebebi ile mimarların tercih sebebi olmaktadır.

Ayrıca, Linolyum üreticileri, çevre dostu olmanın bir işareti olarak gösterilen Blue Angel çevre etiketini kullanmaya yetkilidir.

Linolyum zemin kaplamaları, özellikle sağlık ve eğitim kurumlarında tercih edilmektedir. Malzemeler doğal yapısı itibariyle antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Linolyum zemin kaplama tam anlamıyla doğallığa açılan bir kapı gibidir. Özellikle yaşam alanınızı yenilemek ya da yeni bir yaşam alanı oluşturmak için en estetik adımı atmak istediğinizde linolyum zemin kaplama en iyi seçeneklerden birisidir. Linolyum zemin kaplamanın uygun maliyetli ve oldukça estetik olması gibi bazı başlıca avantajları söz konusudur. Linolyum zemin kaplama tercih ettiğinizde, pek çok açıdan memnun kalacağınızı da söylememiz mümkündür.

Buna göre başlıca avantajlar;

  • Linolyum zemin kaplamanın en önemli avantajlarının başında oldukça düşük maliyetli olmasıdır. Ancak bu denli düşük maliyetli olmasına karşın hem tasarım hem de kullanışlı olması bakımından oldukça başarılıdır. Bu başlıca avantajları çoğu zaman kimi müşterilerimizin esas tercih sebepleri arasında gelmektedir. Ancak elbette ki linolyum zemin kaplama çeşitlerimizin avantajlarını bu kadar ile sınırlandıramayız.
  • Linolyum zemin kaplama seçeneklerimizin oldukça geniş olması, bu kaplama seçeneğimizin pek çok farklı alanlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Siz de; kullanım alanı ve amacınız doğrultusunda en uygun tasarım seçimini yaparak, yeni alanınız için en estetik ve modern adımı atabilirsiniz.
  • Yaşam alanınızı yenilemek istediğinizde de yine en ideal tercihi yaparsınız. Çünkü uygulanması da oldukça kolaydır. Kullanım amacınız doğrultusunda en ideal tasarımı seçenek sizlere zevk verir. Web sitemiz kategori dahilinde sizlere pek çok örneği ve tasarım seçeneklerini sunmaktadır. Siz de bu sayede kullanım alanınız için en ideal tercihi yapabilirsiniz.
  • Linolyum zemin kaplama çeşitlerimiz aynı zamanda pek çok kullanım senaryosunda da dayanıklılık göstermektedir. Kategori dahilinde sizlere sunduğumuz linolyum zemin kaplama seçeneklerimiz pek çok açıdan avantaj sağlar ve siz değerli müşterilerimizin uzun süreli kullanımlarda dahi memnuniyetini kazanır.

Tüm bu avantajları çok daha fazla sıralamak mümkündür. Siz de web sitemiz dahilinde sizlere sunduğumuz linolyum zemin kaplama modelleri arasında karar kılabilir ve yaşam alanınız için en iyi tercihi yapabilirsiniz.