Bu garanti bildiriminin amaçları için, “aşınma” dekor katının en az 1 cm2’lik bir yüzey alanına tamamen aşınmasını oluşturacaktır. Kartların kenarında görünen yıpranma belirtileri garanti kapsamı dışındadır. Döşenmeden önce görünür kusurlara sahip olan levhalar döşenmemelidir. Bu nedenle, döşeme yapmadan önce malzeme kusurlarını ayrıntılı bir şekilde kontrol etmeniz gerekir.

Uyum için asgari koşullar, döşeme talimatlarındaki tüm bilgilerin gözlemlenmesi ve bunlara bağlı kalmasıdır. Kirin yeterli bir şekilde giderilmesi sağlanmalıdır. Döşeme talimatı yoksa, bunun yerine kabul edilen ticaret kuralları uygulanır. Garanti, özel bir konutta beklenen normal maruz kalma koşullarına uygun olarak bir yaşam alanında kullanılıyorsa, laminat parke panolarının aşınma hasarını kapsar.

Banyolar, saunalar gibi nemli ve ıslak alanlarda döşenen HDF zeminli levhalar, bu alanlara uygun olarak açıkça belirtilmedikçe (örn., Suya dayanıklı bir PVC zemin üzerine özel tasarım döşeme) garanti kapsamı dışındadır. Alışılmadık maruz kalmalardan, mekanik streslerden ve bakım eksikliği / uygun olmayan kullanımdan kaynaklanan hasarlar (uygunsuz bakım da dahil olmak üzere) garanti kapsamında değildir.

Uygun bakımı kanıtlamak için, uygun bakım ve temizlik ürünleri için eş zamanlı ve daha sonraki makbuzların üretici tarafından tavsiye edildiği gibi – yapıştırıcılar da dahil olmak üzere – sunulması gereklidir. Tüm şikayetlerin, yazılı olarak yapılması ve kusurun meydana gelmesinden sonraki 30 gün içinde orijinal faturayla birlikte uzman bayisine verilmesi gerekir.

Şikayetini kabul etmeden önce, imalatçı, şantiyede inceleme veya üçüncü bir şahsın denetlemesini düzenleme hakkını saklı tutar. Talepler her zaman üretim koduyla birlikte (her kartonun arkasında) kusurun bir açıklaması ile yedeklenmelidir. Bu bilgi olmadan hiçbir talep veya garanti işlemi yapılamaz.